Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Seriál MM SR quadcross Adrenalín quad cup 2010

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Seriál MM SR quadcross Adrenalín quad cup 2010

Prvú októbrovú nedeľu sa v Šenkviciach uzatvoril tohtoročný seriál medzinárodných majstrovstiev SR v quadcrosse ADRENALÍN QUAD CUP 2010. O zhodnotenie končiacej sezóny sme požiadali Andreu Zmajkovičovú – členku športovej komisie TPM (motokros) za quadcross...

 

„ V našich medzinárodných majstrovstiev SR bolo pre sezónu 2010 naplánovaných osem pretekov, nakoniec sa uskutočnilo 7 podujatí ( 1 pretek bol zrušený a 1 sa uskutočnil v náhradnom termíne) a to : Šenkvice, Levoča, Sverepec, Horné Plachtince, Vištuk, Žilina a opäť Šenkvice. Najväčšiu účasť sme zaznamenali na prvom podujatí v Šenkviciach 17. apríla 2010 – 72 jazdcov.
Počty účastníkov na jednotlivých pretekoch seriálu sa líšia i vzhľadom na nestále počasie, ktoré nám tento rok narobilo dosť problémov pri zabezpečení sezóny. Napriek tomu sme nemali žiadne vážne zranenia. Veľmi nás teší neustály nárast počtu jazdcov zo zahraničia a to hlavne z Českej republiky, Poľska, Maďarska a Rakúska, čo je nesporným dôkazom neustále sa zvyšujúcej popularity a organizačnej úrovne podujatí quadcrossu u nás. Dôkazom tohto je i skutočnosť, že tohto ročný titul medzinárodného majstra Slovenska nakoniec putoval do Českej republiky.
Pri hodnotení sezóny 2010 nemožno nespomenúť i nás veľký úspech na medzinárodnej úrovni. Kde náš reprezentačný tím v zložení Roman Repa, Matej Prostinák a Matúš Dodok po prvý krát v histórii štartovali na majstrovstvách Európy družstiev v quadcrosse , ktoré sa uskutočnili 25.-26.septembra 2010 vo Sverepeci. Napriek veľmi náročným podmienkam tím obsadil pri svojej premiére vynikajúce 10.miesto s rovnakým počtom bodov 67 ako mali Švédi. Uvedené umiestnenie je nie len úspechom, ale i potvrdením úrovne našich quadcrossových jazdcov v rámci Európy.
Napriek všetkým problémom, ktoré nás tento rok stretli možno sezónu 2010 hodnotiť ako úspešnú, za čo patrí veľké poďakovanie nie len súťažiacim jazdcov, ale i partnerom ktorí nám značnou mierou pomohli v dnešnej zložitej ekonomickej situácii zabezpečiť športovú sezónu 2010.“

Víťazom MM SR quad crosse 2010 sa stal český jazdec Lukáš Studený (576 b.). Na druhom a treťom mieste skončili slovenskí jazdci: 2. Matej Prostiňák (523 b.), 3. Matúš Dodok (480b.)

V pohárových triedach Andrenalín quad cupu zvíťazili:
Elite: Michal Gábor,ČR
Senior: Roman Oštrom,SVK
Hoby open: Denis Hanko, SVK
Junior – David Stejskal,ČR
Super junior – Jakub Dudík, SVK.

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok