Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Svitko napriek zraneniu v prvej desiatke, priebežne piaty

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Svitko napriek zraneniu v prvej desiatke, priebežne piaty

Štefan Svitko napriek nepríjemnému zraneniu dnes potvrdil výbornú formu na vrcholiacom motoris-tickom sviatku Rely Dakar 2012. V dnešnej 12.etape došiel do cieľa na zatiaľ 9.mieste, pričom všetci dnes sledovali jeho vedúcu pozíciu po prvých dvoch „waypointoch“. V priebežnom poradí je pred poslednými dvoma etapami Štefan na 5.mieste.

 

V čase písania tlačovej správy bol pohľad do výsledkovej listiny dnešného dňa pre nás ešte viac po-tešujúci, nakoľko boli obaja naši jazdci v prvej desiatke: Dušan Čipka na 8.a Štefan Svitko na 9.mieste, avšak z telefonátu Dušana Čipku máme informáciu, že vraj v závere trate minul niekoľko waypointov a preto je jeho čas taký výborný. Bude teda nasledovať penalizácia, isté ale je, že je v cieli!
V dnešnej etape z Arequipy do Nazcy, ktorá bola z dôvodu dažďu skrátená o 50 km, obsadili všetky medailové miesta španielski jazdci : 1. Coma, 2. Barreda Bord,  3. Viladoms. Španiel Coma je súčasne i vedúcim jazdcom rely, na druhého Despresa (FRA) má 1´35´´min.náskok. Tretí portugalský jazdec Rodrigues  stráca na lídra 1:13:49. Na štvrtej priečke Španiel Viladoms má na nášho piateho Štefana Svitka náskok 1´11´´.   Dušan Čipka figuruje zatiaľ v priebežnom poradí na  60.mieste.

Zajtra je na programe predposledná 375 km dlhá 13.etapa  Nasca – Pisco.

13_etapa-1.gif


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok