Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Ivan Jakeš po nešťastnej piatej etape

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Tak sa po jednodňovej pauze ozývam. Veľa som toho nenaspal, v noci som sa poprechádzal po kempe. Trošku som si musel dať veci v hlave dokopy po predčasnom vypadnutí z Rely Dakar.

Dakar 2012
Zdroj: es.wikipedia.org

Asi najčastejšia otázka je, či som naštvaný. Nie som. Motor sa rozsypal, jednoducho je to tak a nič sa s tým nedalo robiť.

Pravdu však je, žen dnes som sa trošku odreagoval pri presune celého konvoju. Vyše 200 km som nikoho z tímu nepustil k volantu auta.

Motorku som videl, vezie sa zabalená...

Snehom sme sa však nebrodili. Aj keď práve kvôli nemu a dažďu bola 6. etapa zrušená. Organizátori však posunuli trasu asi o 40 kilometrov, pretože v tej časti, kadiaľ sme mali pôvodne prejsť z Argentíny do Čile, to vôbec nevypadalo pekne. Doslova čierna obloha. Prechádzali sme aj okolo miesta, kde vlani zasypalo tých baníkov.
Pokračujeme s ostatnými ďalej. Až do Limy, kde 17.-18. januára naloďujeme auto. Nemuseli by sme síce absolvovať celú trať, ale takto je to lacnejšie.

A keďže je to vlastne posledná časť môjho denníka, chcem sa všetkým poďakovať. Za podporu aj všetky odkazy a sms, ktorými ma povzbudzovali. A vlastne ďakujem aj tým, čo mi nepriali. Aspoň viem, že ma mali v hlave. No dúfam, že že tých prvých bolo viac.

Čo na budúci rok? To zatiaľ nechávam otvorené. Dakar je však ako droga. Tak uvidíme.

zdroj: http://sport.noviny.sk/motorizmus.html


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok