Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

FINÁLE ME ENDURO 2011 VO FRANCÚZSKU

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Tohtoročný seriál majstrovstiev Európy v klasickom endure vyvrcholí  finálovým trojdňovým podujatím v dňoch 16.-18.septembra 2011 vo francúzskom meste Riom es Montagnes. V rámci uvedených troch súťažných dní sa ide i súťaž národných a klubových tímov, tzv. malá Európska šesťdňová.

Na šampionáte sa predstaví i štvorica slovenských jazdcov Štefan Svitko, Róbert Kapajčík, Miroslav Ševela a Marek Brečka, ktorí tvoria i národný tím Slovenska, pričom do hodnotenia krajín sa berú najlepšie výsledky troch jazdcov. Uvedení jazdci jazdiaci za Hant Bitumex Team štartovali v celom seriáli ME, t.j. vo Francúzsku budú bojovať i o čo najlepšie umiestnenie v súťaži jednotlivcov.   Najmladší zo štvorice Marek Brečka je v priebežnom poradí triedy E1 junior na 16. mieste. O niečo skúsenejší Miroslav Ševela je pred Francúzskom v triede E2/E3 junior na piatom mieste so stratou len 7 bodov na bronzový stupienok. Zostávajúca dvojica Štefan Svitko a Róbert Kapajčík je pred záverečným podujatím v triede senior E3 v prvej päťke, Štefan so 75-timi bodmi na mieste treťom a Robo s 59-timi na piatom mieste. Bodové rozdiely sú v uvedenej triede malé a tak sa všetko rozhodne až vo Francúzsku. Veď Štefan Svitko stráca na vedúceho Taliana Micheluza len 16 bodov.

Program šampionátu je zložený z dvoch súťažných enduro dní (piatok, sobota) a nedeľňajšieho záverečného motokrosu. Predpokladané výsledky môžeme vedieť v nedeľu 18.9.2011 cca o 16,00 hod.

Úloha našich jazdcov bude veľmi ťažká. Štartová listina je v Riom es Montagnes naozaj nabitá známymi menami a preto budeme našim držať palce, aby v tak ťažkej konkurencii obstáli čo najlepšie a aby tým nadviazali na úspechy slovenského endura v zahraničí.

Konečné umiestnenie našich jazdcov bude zaujímavé i s ohľadom na skutočnosť, že budúcoročné finále ME enduro sa uskutoční na Slovensku v Krompachoch.

Oficiálna stránka usporiadateľského klubu: www.mcgentianes.net

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok