Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Škótska trialová šesťdňová - úspešná premiéra Petra Vranáka

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Škótska trialová šesťdňová - úspešná premiéra Petra Vranáka

V sobotu 12. mája 2012 skončil vo Fort William 101.ročník škótskej trialovej šesťdňovej na ktorej po prvý krát v histórii úspešne štartoval i slovenský jazdec, ešte len sedemnásťročný Peter Vranák.

 

Napriek mladému veku sa Peťo na tomto vrcholnom trialovom  podujatí, kde  štartovalo 275 špičkových jazdcov nestratil. V celkovom hodnotení  po šiestich náročných súťažných dňoch mu  patrí v celkovom hodnotení 100. priečka a v hodnotení nováčikov sa v dnešnej šiestej etape dokonca posunul do prvej desiatky, keď skončil na 9.mieste.

Tak ako u nás i v Škótku potrápilo jazdcov počasie, kedy sa vystriedalo slnka a teplo s dažďom, chladom a i snehom. Bodovacie sekcie jednotlivých súťažných dní boli naozaj náročné, čo dokazujú i priložené fotografie. Napriek tomu, podľa slov Petra Vranáka,st., všetky dni jazdil Peťo v úplnej pohode a po prvých dvoch súťažných dňoch sa začal zo dňa na deň zlepšovať, až to vyšlo na uvedené 100.miesto, pričom za ním skončila celá plejáda skúsených trialových jazdcov.

O víťazovi sa rozhodlo až počas záverečného šiesteho dňa, nakoľko po piatej etape mal vedúci jazdec Dougie Lampkin len o jeden trestný bod menej ako druhý James Dabill. Nakoniec sa už zo šiesteho víťazstva na škótskej trialovej rely teší D.Lampkin. Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz James Dabill a tretie miesto patrí Michaelovi Brownovi.

Úspešná premiéra slovenského jazdca Petra Vranáka na tejto jednej z najstarších motocyklových súťaži na svete  je zaiste pre neho veľkou školou a prínosom jeho športového rastu. Peťo Vranák svojim výkonom v Škótsku len potvrdil, že i v disciplíne trial sú jazdci, ktorí sa dokážu presadiť v silnej zahraničnej konkurencii.

Podľa telefonickej informácie slovensko-česká( spolu s P. Vranákom mal svoju premiéru na podujatí i český jazdec Václav Bruj) výprava odchádza z Fort Williamu už dnes večer po slávnostnom vyhlásení víťazov. Predpokladaný návrat na Slovensko je v utorok vo večerných hodinách.

Výsledky SSDT:
1. Dougie Lamkin (GAS-GAS)   2. James Dabill (Beta)   3. Michael Brown (GAS-GAS) .....
99. Peter Vranák (Montesa).... 188. Václav Bruj

Bližšie informácie na ofic.stránke podujatia: www.ssdt.org


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok