Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Super enduro v Poľsku - Blazusziak na čele MS

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Super enduro v Poľsku - Blazusziak na čele MS

Tohtoročný trojdielny seriál majstrovstiev sveta v halovom endure  - Super Enduro 2012 má po sobote za sebou už dve podujatia v Janove i v poľskej Lodži. Na oboch podujatiach dominoval Poliak Tadeusz Blazusziak, ktorý má pred záverečným podujatím  5. februára 2012 v Barcelone k prvenstvu v šampionáte  najbližšie.

 

V sobotu 10.12.2011 sa v Lodži  predstavilo 20 jazdcov, medzi ktorými malo zastúpenie i Slovensko, keď sa premiérovo s nástrahami náročnej trate Super Endura popasoval  Thomas Hostinský.

Mal som zmiešané pocity, keď som videl trať. Zostal som prekvapený aj strémovaný, niečo také som išiel prvý raz. Nakoniec som mal ale veľkú radosť, že som sa na tieto preteky dostal. Nevyhla sa mi smola,  niekoľko ráz som padol, ale dostal som sa do finále, čo považujem za úspech,“ povedal Thomas Hostinský. V kvalifikácii si počínal solídne, avšak pre pád si nevybojoval priamy postup do finále, aj keď v tejto jazde ho mal doslova na dosah. V opravnej jazde už nič neponechal na náhodu a hoci nemal najlepší štart, postupne sa prepracoval na čelo. Bezpečne vyhral a postúpil medzi šestnástku najlepších do finále, kde ho čakali tri jazdy.

V nich takmer vypredaná hala, kde sa tiesnilo 8000 fanúšikov, hnala dopredu domáceho favorita a miláčika publika Tadeusza Blazusziaka. Ten vyhral bez problémov všetky tri finálové jazdy, v prvej za ním skončila trojica Walker, Cervantes a Ljunggren.

Thomas Hostinský doplatil na menej skúsenosti a pád na veľkých drevách v závere prvého finále, preto mu to už na bodované miesto nevydalo. V druhom finále štartovala špička z druhého radu, avšak dlho netrvalo a Blazusiak bol opäť na čele. Hostinský sa pohyboval okolo 9. až 11. miesta, na ktorom aj skončil a pripísal si prvé 4 body. V tretej jazde pridal ďalšie dva. Líder podujatia vyhral i v  treťom finále  a svojou jazdou zabával zaplnenú halu. Tá v stoji tlieskala jeho výkonu, i prekonaniu dvoch prekážok z pneumatík jedným „ťahom“. Za ním sa odohrával boj o medailové priečky, ktoré si nakoniec vybojovala dvojica Walker a Ljunggren.

Konečné poradie: 1. Tadeusz Blazusziak (Poľ.) 60 bodov, 2. Johny Walker (Angl.) 48, 3. Joankim Ljunggren (Šved.) 39, 4. Xavier Galingo (Špan.) 33, 5. Ivan Cervantes (Špan.) 32, 6. Alex Salvini (Tal.) 28, 7. Cristobal Guerrero (Špan.) 25,....12. Thomas Hostinský (SR) 6.

Priebežne po dvoch podujatiach: 1. Blazusziak 120 bodov, 2. Walker 81, 3. Ljunggren 79, 4. Galindo 66, 5 Guerrero 59, 6. Salvini 55, 7. Cervantes 53,....16. -18. Hostinský, Szymkowski (Poľ.), Leon (Špan.) po 6.

 

Zdroj:  www.enduroaktual.sk

Foto:   Jaroslav Glovičko


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok