Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Historický úspech slovenského jadca na Dakare - I.Jakeš obsadil 4.miesto !

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Historický úspech slovenského jadca na Dakare - I.Jakeš obsadil 4.miesto !

Senzačný úspech dosiahol slovenský motocyklový jazdec Ivan Jakeš na tohtoročnej rely Dakar, keď po štrnástich náročných etapách obsadil v konkurencii svetovej špičky v konečnom poradí motocyklov fantastické 4.miesto, pričom až do posledných chvíľ atakoval bronzovú priečku.

 

Zvíťazil Cyril Despres (FRA) pred druhým Rubenom Fariom (PRT), ktorý predbehol tretieho domáceho  Lopez Contarda(CHL) až v dnešnej 14.etape. Tesne sa domácim jazdcom došiel na 4.mieste IVAN JAKEŠ (SVK)

Tohtoročný Dakar bol Ivanovim šiesty štartom, pričom do cieľa došiel len v roku 2009 ( na 43.mieste). V roku 2007 (to štartoval ešte s Jaroslavom Katriňákom) a v posledných troch rokoch bol nútený predčasne skončiť. Ivan je ale bojovník. Všetky jeho neúspechy na Dakare, na ktorých si prešiel naozaj peklom a taktiež zranenia, ktorými musel prejsť boli pre neho hnacím motorom. Všetko zle je však zabudnuté práve vďaka tohtoročnému umiestneniu, ktoré je najlepším umiestnením slovenského jazdca v histórii Dakaru,

Počas celej rely bolo vidieť, že Ivan už nabral dostatočné skúsenosti. Stavil na sústredenosť, koncentráciu a kvalitnú navigáciu, avšak veľa zohralo i šťastie a málo pádov: „Padal som naozaj málo, ale zopár karambolov bolo. Tomu sa nevyhnete našťastie to dopadlo tento rok dobre.“ vyjadril sa Ivan Jakeš.

Ivan Jakeš i Štefan Svitko, ktorý bol do stredy taktiež prvej desiatke, šokujú na Dakare i tým, že idú s dvojčlenným doprovodným tímom, čo je v porovnaní v veľkými továrenskými tímami o to väčší úspech.

Minulý rok celé Slovensko sledovala fantastické 5.miesto Štefana Svitka a tento rok je Slovensko vďaka Ivanovi Jakešovi ešte vyššie, na mieste štvrtom. GRATUĽUJEME  !

Poďakovanie patrí samozrejme i Štefanovi Svitkovi, ktorý minulý rok dojazdil na krásnom 5.mieste  s veľkým sebazaprením kvôli zraneniu, ktoré sa ohlásilo i tento rok. Taktiež treba spomenúť i Jána Zaťka, a Dušana Čipku, ktorý taktiež tento rok na Dakare štartovali, avšak pre poruchy motocyklov museli odstúpiť. Dušan Čipka si tým nezopakoval svoju minuloročnú cieľovú radosť, avšak napriek tomu všetkým štyrom patrí veľký obdiv za to, že sa tak fyzicky a finančne náročnej rely zúčastňujú.

NAJLEPŠIE VÝSLEDKY SLOVENSKÝCH JAZDCOV NA DAKARE:

2013

IVAN JAKEŠ

4.miesto

2012

Štefan Svitko

5.miesto

2007

Jaroslav Katriňákl

9.miesto

 

aktualna_1901.jpg


Galéria obrázkov

J.Katriňák a I.Jakeš štartovali spolu na Dakare 2007

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok