Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

6.etapa - Svitko a Jakeš postupujú vpred

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

6.etapa - Svitko a Jakeš postupujú vpred

V dnešnej dlhej a náročnej šiestej etape rely Dakar 2013 skončil Štefan Svitko na 12.mieste  so stratou 8 minút a 56 sekúnd na víťaza Francisca Lopeza a  Ivan Jakeš na mieste štrnástom.  V priebežnom hodnotení  súťaže motocyklistov sa Svitko posunul na ôsme miesto a Jakeš na 15.priečku

Siedma etapa Calama - Salta: RS 220 km + 586 km / 534 km prejazd.

 

Až dnes ráno, pre problémy s internetom, sme obdržali správu z denníka Radky Mazákovej s infromáciami z 5.etapy rely:
„ Kemp v Arice je blízko pobrežia, ale kúpať sme sa nemohli, pretože na polceste nás zastavili vojaci so samopalmi, nakoľko sme vo vojenskom priestore. Pri vstupe do bivaku nás vítali miestny v zástupoch, so zástavami, pokrikmi. Slovami sa atmosféra nedá ani popísať.  Ivan Jakeš po dojazde  srší entuziazmom a dobrou náladou. V utorok sa mu podarilo uzatvoriť prvú desiatku aj keď bez pádov sa to nezaobišlo. Zo začiatku sa pokúšal dobehnúť Casseliho, ale márne a Števa Svitka mal za svojím chrbtom. Chvíľu išli spolu a po ďalšom Ivanom páde ho Števo zhruba 20 kilometrov pred koncom  rýchlostky predbehol.  „Hore na dune som zbadal Ivana, celý čas išiel pre mnou. Myslel som si, že si to k nemu strihnem krížom, ale bol tam taký jemný piesok, v ktorom mi motorka zapadla. Zahrabala sa zadným kolesom, chcel som pridať plyn a prehodiť ju cez seba, ale zapadla ešte viac a urobila sviečku. Vytrápil som sa trocha a potom neskôr som Ivana aj tak dobehol“ povedal na margo 6.etapy Štefan Svitko. 
A čo ostatní Slováci? Dušan Čipka aj Ján Zaťko so svojimi posádkami nasledujú dakarskú karavan v sprievodných vozidlách. Vždy, keď nás predbehne nejaký súťažiaci tak zanadávajú, ako im závidia.

7den.gifGaléria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok