Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

ISDE 2012 - zmena v JTT tesne pred odchodom

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

ISDE 2012 - zmena v JTT tesne pred odchodom

V dňoch 24.-29.9.2012 sa uskutoční 87.ročník  Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE) , ktorá sa tento rok po 23 rokoch vracia do Nemecka. Po dvoch rokoch máme na uvedenej motocyklovej olympiáde juniorský trophy team, ktorého zloženie  však muselo byť ešte na poslednú chvíľu zmenené. K prvej zmene došlo už pred dvoma týždňami, kedy bol do tímu do nominovaný Martin Buchta miesto zraneného Jakuba Juríčka. Druhú zmenu musel realizačný tím uskutočniť necelých 16 hodín pred odchodom do Nemecka.

 

Peter Lazar, viceprezident SMF pre EaR:
„Neočakávané zdravotné problémy lídra Juniorského TT Thomasa Hostinského zapríčinili, že lekár mu v utorok neodporučil  štart na tohtoročnej šesťdňovej. ŠK EaR pri SMF musela v priebehu 4 hodín riešiť nomináciu  ďalšieho jazdca, ktorý aspoň teoreticky svojou jazdeckou úrovňou dokáže nahradiť chorého Thomasa Hostinského. Podarilo sa a tak do Nemecka pocestuje spolu s Lukášom Rosinom, Jakubom Hruškom a Martinom Buchtom  Dušan Paulen - 17 ročný talentovaný jazdec, ktorý bude štartovať v rovnakej triede E2, na motocykli  Thomasa Hostinského, nakoľko tento je  pripravený na takúto náročnú súťaž.

Veríme, že touto nepríjemnou situáciou si JTT už vyčerpal všetky nepríjemnosti a svojim vystúpením poteší všetkých fanúšikov slovenského motoristického športu.“

 

V súťaži klubových tímov štartujú štyri slovenské tímy a to:

  • UNIMARCO SLOVAKIA RACING TEAM -Štefan Svitko, Marek Brečka, Jaroslav Postredný
  • ECPU SLOVAKIA TEAM -  Adam Šipikal, Ján Zaťko, Viliam Veteška
  • BMP SLOVAKIA TEAM - Radek Bohuslav, Jozef Marenčák, Vladimír Preis
  • BOBELL ENDURO TEAM -  Miroslav Ševela, Branislav Belluš a Zlatko Novosád, ktorý nahradil v tíme Martina Buchtu, nakoľko tento bol nominovaný do JTT

 

Výprava JTT odchádza do dejiska ISDE 2012 v stredu ráno, tak ako časť klubových tímov. Niektorí jazdci klubov odcestovali do Saska už v priebehu utorka, nakoľko už v piatok dopoludnia je na programe administratívna a technická prebierka slovenských jazdcov.

Z dejiska šesťdňovej budeme pravidelne prinášať aktuálne informácie, ktoré budú zverejňované na stránke www.smf.sk

Bližšie informácie k ISDE 2012 získate na oficiálne web stránke www.isde-2012.de


Galéria obrázkov

tlač.briefing 17.9.2012 Bratislava Radek Bohuslav, BMP Slovakia team

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok