Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

ISDE 2012 v Nemecku - Slovensko v JTT a v súťaži klubových tím

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

ISDE 2012 v Nemecku - Slovensko v JTT a v súťaži klubových tím

Už len pár dní nás delí od štartu jednej z najväčších svetových motocyklových udalostí Medzinárodnej šesťdňovej motocyklovej súťaže (ISDE) , ktorí sa v tomto roku uskutoční  v dňoch 24.-29.9.2012 v Nemecku - Sasko. Centrum 87.ročníka motocyklovej olympiády, ako sa neraz ISDE nazýva, je známi rýchlostný okruh Sachsenring, kde sa na záver šesťdňovej uskutoční i záverečný motokros. Do Nemecka sa šesťdňová vracia po 23 rokoch a „Red Bull SIX DAYS“  na Sachsenringu sa koná príslovečne pri príležitosti  osláv 85.výročie založenia okruhu.

 

Podľa publikovanej štart. listiny je na podujatie prihlásených celkom 480 jazdcov z 36-tich krajín sveta, pričom záujem bol omnoho vyšší, ale súčasné platné predpisy FIM nedovoľujú organizátorom potvrdiť štart vyššiemu počtu jazdcov.

V hlavne súťaži „trophy teamov sa na štart postavia šesťčlenné družstvá z 24 krajín, v svetovej trofeji juniorských trophy teamov budú štartovať  štvorčlenné družstvá z 19-tich krajín a medzi ženami sa bude bojovať medzi družstvami zo siedmych krajín .  Najpočetnejšia je súťaž trojčlenných klubových tímov, kde je prihlásených 79 tímov.

V štartovej listine 87.ročníka ISDE sú i slovenskí jazdci a to nie len v klubovej súťaži, kde sú prihlásené štyri klubové tímy, ale po dvoch rokoch i v svetovej súťaži juniorských trophy tímov, kde nás bude reprezentovať štvorica mladých jazdcov SLOVAKIA JUNIOR TROPHY TEAMU: Thomas Hostinský, Jakub Hruška, Lukáš Rosina a Martin Buchta.  Nominácia tímu, ktorá bola oznámená po podujatí európskeho pohára v Domaniži (3.6.2012) sa bohužiaľ pre zranenie jedného jazdca musela ešte pred pár dňami meniť Miesto zraneného Jakuba Juríčka bol do tímu do nominovaný Martin Buchta, ktorý mal pôvodne štartovať v klubovej súťaži.

Peter Laza, viceprezident SMF pre EaR:
„ O účasti v druhej najvyššej súťaži tohtoročnej šesťdňovej sa športová komisia EaR  SMF rozhodla na základe snahy podporiť nastávajúcu mladú generáciu jazdcov v zbieraní medzinárodných skúseností a získavania väčšieho sebavedomia na medzinárodnej scéne. K tomuto rozhodnutiu značne prispela i finančná stránka, nakoľko účasť 4 členného jazdeckého tímu je finančne menej nákladná. Vyrovnaná výkonnosť nominovaných jazdcov, okrem Thomasa Hostinského, ktorý je lídrom JTT, iste prispeje k zdravej rivalite jazdcov tímu. Vieme, že konkurencia je veľmi silná, ale my máme mladý tím ktorý, pevne veríme,  naplní očakávania štartu na tohtoročnej šesťdňovej motocyklovej súťaži.“

 

V súťaži klubových tímov štartujú štyri slovenské tímy a to UNIMARCO SLOVAKIA RACING TEAM v silnom zložení Štefan Svitko, Jaroslav Postredný, Marek Brečka, ECPU SLOVAKIA TEAM s jazdcami Adamom Šipikalom, Jánom Zaťkom a Viliamom Veteškom, BMP SLOVAKIA TEAM v ktorom štartuje Radek Bohuslav, Jozef Marenčák, Vladimír Preis a štvrtý BOBELL ENDURO TEAM za ktorý budú jazdiť Miroslav Ševela, Branislav Belluš a Zlatko Novosád, ktorý nahradil v tíme Martina Buchtu, nakoľko tento bol nominovaný do juniorky miesto zraneného J.Juríčka.

Všetkým menovaných jazdcov čaká v Nemecku náročných šesť súťažných dní, pričom podľa informácii z Nemecka zaujímavý bude i šiesty deň, kedy sa záverečný motokros uskutoční priamo na rýchlostnom okruhu Sachsenrig, t.j. bude sa jednať skôr o supermotovú trať  ako o klasický motokrosový okruh.

Bližšie informácie k ISDE 2012 sa nachádzajú na stránke: www.isde-2012.de


Galéria obrázkov

Slovakia junior trophy team 2012

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok