Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

EP a MM SR country cross Domaniža, 2.-3.6.2012

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

EP a MM SR country cross Domaniža, 2.-3.6.2012

Prvý júnový víkend ( 2.-3. Júna 2012) sa na vynovenej trati v obci Domaniža uskutoční druhé podujatie európskeho pohára v country crosse, ktorý sa uskutoční spolu so štvrtým podujatím tohtoročného seriálu medzinárodných majstrovstiev SR, Slovenského pohára a pohára SMF v country crosse.

 

Oproti podujatiam MM SR bude štartové pole obohatené i o súťaž  quadov v rámci Európskeho pohára country cross a organizátor Haviar team Domaniža  zaradil do programu  i vložený pretek žien.

Tohtoročný kalendár Európskeho pohára v country crosse je zložený z troch podujatí. Úvodné podujatie sa uskutočnilo 13.5.2012 v Poľsku – Leczna, druhé podujatie bude v Domaniži a seriál vyvrcholí záverečným podujatím opäť v Poľsku –Kielce 12.8.2012. tak ako každoročne, tak i v tomto roku patria slovenskí jazdci k favoritom tohto európskeho seriálu.  Po prvom podujatí je minuloročný víťaz Jaroslav Štrbek na druhom mieste v triede senior, so stratou 6 bodov na vedúceho Lukasza Kedzierskieho z Poľska. Marek Haviar, druhý z minuloročnej triedy juniorov,  je tento rok v kategórii senior zatiaľ na štvrtom mieste.

Na štarte okrem menovaných uvidíme jazdcov z min.  7 krajín Európy ( Slovensko, ČR, Poľsko, Ukrajina, Maďarsko, Litva, Slovínsko) a samozrejme  celú slovenskú špičku na čele so  Štefanom  Svitkom.  Usporiadateľský Haviar team Domaniža očakáva na podujatí účasť viac ako 250 jazdcov.

Podujatie organizačne začína už v piatok administratívnou a technickou prebierkou jazdcov a motocyklov. Samotný program bude zahájený v sobotu 2.6.2012, kedy je o 10,00 hod. na programe prvý štart jazdcov kategórie hoby a MM SR veterán. O 12,15 sa na štart  postavia jazdci EP triedy Quad a vloženého preteku žien. Štart EP a tried MM SR a Slovenského pohára je na programe o 14,30 hod. Poradie štartu v nedeľu 3.6.2012 je rovnaké, avšak všetky štarty sa uskutočnia o hodinu skôr, t.j. hoby a veterán o 9,00 hod., quad a ženy o 11,15 hod. a EP, MM SR a SP o 13,30 hod. Dekorovanie víťazov country crossu v Domaniži sa uskutoční v nedeľu o 16,15 hod.

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok