Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Slovenský tím rozdrvil českého súpera

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Slovenský tím rozdrvil českého súpera

Nestáva sa to často, aby český tím v hociktorom športovom odvetví odchádzal zo slovenskej pôdy s vysokou prehrou. O to vzácnejší je takýto výsledok na plochej dráhe. Česi si totiž v nedeľu 13. mája odniesli zo žarnovickej dráhy historicky najvyššiu prehru.

 

Žarnovická plochodrážna sezóna sa nemohla ani lepšie začať. V nedeľu 13. mája videlo niečo cez tisíc divákov zaujímavé stretnutie Jadranskej ligy medzi Slovenskom a Českou republikou. Súpisky oboch tímov poznačené absenciami niekoľkých opôr, však sľubovali kvalitatívne vyrovnané preteky. Nakoniec sa z nich však vyvinul slovenský diktát. Od prvej jazdy sa vedenia ujali domáci a postupne ho zvyšovali. Podobne ako vlani, začal preteky pádom domáci odchovanec Ján Halabrín, avšak tentoraz v pretekoch pokračoval a stal sa jedným z hrdinov žarnovického popoludnia. Výborne si už tradične na žarnovickej dráhe počínal Martin Gavenda, či rakúsky pretekár jazdiaci so slovenskou licenciou Fritz Wallner. Kapitána slovenského tímu Martina Máleka, ktorého nečakane povolali reprezentačné povinnosti na Majstrovstvá Európy, plnohodnotne nahradil Slovinec Samo Kukovica. V dobrom svetle sa ukázal aj junior Patrik Nagy.

Z českého tímu podľa očakávania najviac bodoval v Žarnovici mnohokrát úspešný, Tomáš Suchánek. Za ním bol priepastný výkonnostný rozdiel, ktorý nepreklenul ani stále sa lepšiaci Ondřej Veverka. Roman Čejka, Michal Škurla a ani Michal Dudek laborujúci s technikou, neboli vážnejšími súpermi domácich jazdcov. 

Vďaka mimoriadne vyrovnanému výkonu domácich jazdcov a výbornej atmosfére, o ktorú sa už tradične postaralo žarnovické publikum, sa preteky po štrnástej jazde skončili 25-bodovým rozdielom v prospech domácich 55:30. 

Slovensko 55 (Martin Gavenda 14 bodov, Ján Halabrín 11, Fritz Wallner 11, Samo Kukovica 11, Patrik Nagy 8)
Česká republika 30 (Tomáš Suchánek 13, Ondřej Veverka 8, Roman Čejka 6, Michal Škurla 2, Michal Dudek 1)


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok