Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Trialová šesťdňová v polovici - Peťovi Vranákovi sa darí !

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Trialová šesťdňová v polovici - Peťovi Vranákovi sa darí !

Od pondelka 7.5.2012 v škótskom mestečku Fort William prebieha už 101.ročník trialovej šesťdňovej motocyklovej súťaže na ktorej po prvý krát v histórii štartuje i slovenský jazdec, mladý Peter Vranák z Lazov pod Makytou.

 

Napriek náročnosti podujatia sa sedemnásťročnému Slovákovi zatiaľ vo veľmi silnom 275 člennom štartovom poli  darí na výbornú. Po troch súťažných dňoch je v priebežnom poradí na vynikajúcom 135.mieste. V kategórii nováčikov, kde je celkovo evidovaných 53 jazdcov, je Peter na perfektnom 15.mieste. Výrazná skok vpred zaznamenal počas tretieho súťažného dňa, kedy  mimoriadnym výkonom a sústredením Peťo nazbieral len neskutočných 36 trestných bodov, pričom všetci okolo neho v tabuľke mali okolo 55-60 tr. Bodov.

Peter Vranák k včerajšiemu tretiemu dňu:
"8:00 zobudili sme sa do riadneho dažďa, o 9-tej po pršaní ani stopy a vyšiel Oskar. V parc fermé sme  urobili údržbu, v Honde a Shercu nám prezuli gumy a vyrazili sme na trať. Hneď po štarte sme zašli 5 km na viac, neskôr nám preto došiel benzín a musel som tlačiť 1km motorku do tankovačky, už na 5 sekcií nám chýbala hodina. sekcie boli dnes krásne také vodopádiky  a od rána som vedel, že sa mi idem super ! Tak som začal do toho dupať, nakoniec som stratu úplne stiahol, čo ma stálo dva pády v rašelinách a stihol som dojazd presne na minútu. Darilo  sa mi fakt super ! Štvrtok nás čaká najdlhšia etapa 201 km, 10:30 štartujeme“

Dnes, vo štvrtok 10.5.2012 sa jazdci vydali na najdlhšiu etapu trialovej šesťdňovej, ktorá meria 132míl (201km) na zvládnutie ktorej majú 8hodín.

Výsledky: http://www.ssdt.org/index.php?ption=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=38

Aktuálne informácie: http://www.smf.sk/trial/

Všetci držíme Peťovi palce, aby svoj prvý štart v Škótsku dojazdil minim.tak ako v tretí súťažný deň.

mapka_stvrtok.jpg


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok