Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Finále európskeho šampionátu enduro v Krompachoch

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Finále európskeho šampionátu enduro v Krompachoch

Mesto Krompachy je po piatich rokoch opätovne dejiskom významného medzinárodného „enduro“ podujatia. V dňoch 17.-19.augusta 2012 v centre lyžiarskeho strediska Krompachy-Plejsy vyvrcholí tohtoročný seriál majstrovstiev Európy enduro. Priebeh tohto finálového podujatia  je rozdelení do troch súťažných dní. Po dvoch dňoch klasického endura je na programe záverečný motokros, obdobne ako na populárnej šesťdňovej. V rámci finálového podujatia sa ide i európsky šampionát národných tímov a to ako v seniorskej, tak i v juniorskej kategórii.

 

Po dvoch čisto pieskových podujatiach šampionátu na severe Európy (Estónsko, Lotýšsko) je trať situovaná v prekrásnom horskom prostredí  strediska Plejsy.  Jazdcov čaká takmer 65 km okruh, ktorý je rozdelený do troch časoviek. V rámci jedného kola pretekári absolvujú tri špeciálne testy: extrém test priamo v priestore štartu pred hotelom Plejsy, Enduro test nad Krompachmi a záverečný motokrosový test na okruhu v Spišských Vlachoch.


V štartovej listine ME , v ktorej figuruje k dnešnému dňu 148 jazdcov zo 16-tich krajín, je celá súčasná európska „enduro“ špička medzi ktorými sú i naši jazdci, pre ktorých je finále ME  poslednou medzinárodnou previerkou pred blížiacou sa šesťdňovou motocyklovou súťažou v Nemecku. Slovensko bude v seniorskom reprezentačnom tíme bojovať o medailové pozície so štvoricou jazdcov Štefan Svitko, Miroslav Ševela, Zlatko Novosád a Thomas Hostinský.  V juniorskom tíme sa v Krompachoch predstaví  Jakub Juríček, Lukáš Rosina a Jaroslav Postredný.  Pre slovenské farby bude zaujímavé sledovať i rozhodujúce súťaže v súťaži jednotlivcov, kde je Thomas Hostinský v priebežnom poradí juniorskej triedy E2/E3 na 3.mieste s rovakým počtom bodov ako štvrtý Poliak Szymkowski.  Tretie miesto v priebežnom poradí patrí i v kategórii žien našej pretekárke Zuzane Gahérovej. Celkom sa v súťaži ME v Krompachoch predstaví 20 slovenských jazdcov a 1 žena.


Zaujímavé budú sledovať i súboje o tohtoročný titul v ďalších triedach šampionátu, nakoľko takmer v každej triede nie je ešte nič jasné. Priebežné poradie ME endure jednotlivcov po troch podujatiach v talianskom Arsie, estónskom Paikuse a lotýšskom Ogre sa nachádza na stránke http://www.european-enduro-championship.com/.

V rámci prvých dvoch dní ME sa uskutoční i siedme podujatie seriálu medzinárodných majstrovstiev SR a Slovenského pohára, t.j. i ďalší jazdci SMF si budú môcť zmerať sily na so zahraničnými jazdcami na tej istej trati. Program ME začína už vo štvrtok administratívnou a technickou prebierkou, štart prvých jazdcov je v piatok i v sobotu na programe o 9,00 hod. V nedeľu budú v súťaži pokračovať už len jazdci ME, ktorí sa po štarte o 9,00 hod presunú do motokrosového areálu v Spišských Vlachoch, kde sa uskutoční od 10,00 hod. záverečný motokros. Dekorovanie víťazov endura v Krompachoch a i konečného poradia ME sa uskutoční v centre dejiska šampionátu v nedeľu o 17,30 hod.


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok