Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Štvorkolky vo Východoslovenskom pohári 2011.

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Štvorkolky vo Východoslovenskom pohári 2011.

Novinkou v sezóne 2011 vo Východoslovenskom pohári je zaradenie kategórie Quad medzi triedy tohto regionálneho seriálu motokrosových podujatí.

 

Kategória štvorkoliek patrí medzi mladé disciplíny motocyklového športu. V rámci SMF už tretí rok úspešne prebieha seriál Medzinárodných majstrovstiev Slovenska, ktorých jednotlivé podujatia sú prevažne na západnom Slovensku. Z uvedeného dôvodu sa usporiadateľia VSP rozhodli zaradiť i kategóriu quad do svojho seriálu a tým umožňiť  jazdcom štvorkoliek z východu a dalších častí Slovenska zasúťažiť si i na krásnych triatiach východného Slovenska.

Našou snahou je aj vo východnom kúte Slovenska rozbehnúť túto krásnu disciplínu motošportu, tak aby bola prístupná jazdcom z tohto regiónu blízkosťou tratí. Na to aby to fungovalo potrebujeme na každom preteku dostatočný počet štvorkoliek, tak aby po trati nekrúžili tri quady. Potom to nie je zaujímavé ani pre organizátora ani pre divákov.

Preto pozývam štvorkolkárov na preteky Východoslovenského pohára mladých, starých, rýchlych aj  rozvážnych zažiť atmosféru pretekov medzi rovnako postihnutými priateľmi na štyroch kolesách.

Nikto sa nenarodil ako pretekár, veľa z nás nemá čas trénovať pre pracovné povinnosti a preto príďte si zajazdiť pre zábavu, získať skúsenosti a prekonať samých seba.

Najbližší pretek je na krásnej trati v Širokom 17.7.2011. Pri dostatočnom počte jazdcov budú dve triedy Profi a Hobby, tak aby sme oddelili jazdcov, ktorí jazdia dlhšie a jazdcov, ktorí len začínajú zbierať pretekárske skúsenosti.

Ak máte otázky, potrebujete poradiť prosím volajte 0905 574 963 /Dušan, TatraMoto Svit/. Poradíme s prípravou quadu aj zodpovieme všetko okolo pretekov.

Marián Čarný

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok