Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Dakarský hrdina Svitko u premiérky. Radičová: 'Bolo to o silnej vôli.'

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Dakarský hrdina Svitko u premiérky. Radičová: 'Bolo to o silnej vôli.'

Slovenského motocyklistu Štefana Svitka, ktorý na nedávnej Rely Dakar obsadil piatu priečku, prijala v utorok na Úrade vlády v Bratislave premiérka Iveta Radičová.

 

K historicky najvyššiemu umiesteniu Slováka v prestížnej púštnej rely predsedníčka vlády zablahoželala a venovala mu aj šek na 3000 eur.

"Úprimne, ale naozaj úprimne gratulujem. To, čo ste predviedli, nemalo nič spoločné so športom. Ukázali ste ohromnú silu vôle a premiéri by si z Vás mali brať príklad," povedala Radičová 29-ročnému jazdcovi tímu Slovnaft Oraving, ktorý na svojej KTM prekonal dovtedajší rekord Jaroslava Katriňáka (9. v 2007). Svitko na oplátku premiérke venoval svoj dres s číslom 32 a od šéfa Slovenskej motocyklovej federácie Petra Smižíka tričko federácie.

"Veľmi ma potešilo, že pani premiérka sa o môj úspech zaujímala a pozvala ma. Na stretnutí ju zaujímali rôzne veci z nášho športu, okrem samotného Dakaru aj momentálna situácia a či nám vyrastajú nové talenty," prezradil Svitko, ktorý skvelé umiestenie v Južnej Amerike dosiahol aj napriek zraneniu pravého ramena. "Zranenie je trošku horšie ako sme si mysleli. Namiesto jedného natrhnutého svalu ide o dva roztrhnuté a jeden natrhnutý, takže to predĺžilo aj dobu liečenia. Pomaly sa liečim a rehabilitujem. Dúfam, že na motorku nabehnem čo najskôr, aj keď zranenie treba poriadne doliečiť," povedal po prijatí a pokračoval o ďalších plánoch: "Prioritou bude Dakar 2013. Už prebehli stretnutia s partnermi a podarilo sa nám získať aj nových. Moji partneri mi chcú vytvoriť také zázemie, aby som mohol byť ešte lepší. Na prekonanie môjho výkonu ale treba lepšiu techniku a rýchlejšiu motorku, jednoducho zabezpečiť technické veci na lepšej úrovni."

Zdroj a foto: TASR
Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok