Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Smutná správa - zomrel Mika Ahola !

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Je to naozaj smutná správa pre motoristický šport a hlavne pre  enduro. Naozaj, päť násobný majster sveta, fínsky jazdec Mika Ahola  nás v noci z 15. a 16. januára opustil po niekoľko hodinovej operácii v  nemocnici v Barcelona, ktorú musel podstúpiť z dôvodu vážneho vnútorného zranenia počas tréningu pred tromi týždňami. Skutočná príčina smrti ešte nie je potvrdená.

Mika Ahola sa v tejto sezóne stal držiteľom niekoľkých rekordov keď sa stal majstrom sveta päť po sebe idúcich rokov (2007, 2008, 2009, 2010, 2011), ale tiež sa stal 1. majstrom vo všetkých 3 triedach (E1, E2, E3) a nakoniec sa najstarším jazdcom ktorý získal titul majstra sveta  (37 rokov).

V priebehu rokov sa stal príkladom hodným nasledovania pre všetkých jazdcov endura. Vždy sprevá-dzaný svojou ženou Marikou, mal vždy s úsmevom veľmi blízko k fanúšikom, on  bol naozajstný pro-fesionál, ktorý inšpiroval nás všetkých.

Mika Ahola bol pravidelným účastníkom svetových podujatí  na Slovensku a neraz sa na verejnosti veľmi pochvalne vyjadril na adresu našich organizátorov a náročnosti tratí .

Mika Ahola napísal jedny z najkrajších stránok svetového endura  a bude moc chýbať celej „enduro“ rodine .

V mene slovenského endura vyjadrujeme úprimnú sústrasť rodine, priateľom a kolegom z tímu.

rip-mika-2.jpg rip-mika-2.jpg

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok