Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

RELY DAKAR 2012: SVITKO STÁLE V TOP 5-TKE

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Štefan Svitko skončil v predposlednej 13. etape na jedenástom mieste so stratou 10:13 min na dnešné-ho víťaza Heldera Rodriguesa.  V celkovom poradí súťaže motocyklov  si udržal 5. priečku s náskokom 26:11 min pred šistym Pal Anders Ullevalseterom (NOR).

13. etape Nasca - Pisco bola de facto poslednej šancou na zamiešanie priebežného poradia t.j. s najväčšou pravdepodobnosťou skončí Štefan na vynikajúcom piatom mieste, čím by sa tento dvad-saťdeväťročný rodák zo Žaškova stal najúspešnejším rodákom spod Tatier na spomenutom prestížnom podujatí. Doteraz najlepším výsledkom bolo 9. miesto Jaroslava Katriňáka v roku 2007. Svitko navyše absolvuje záver aktuálnej edície Rely Dakar s obrovským sebazaprením, má totiž poranený sval v ra-mene.
V sobotu sa z etapového víťazstva tešil Portugalčan Helder Rodrígues. Druhý finišoval Cyril Despres, ktorý zosadil z trónu Marca Comu. Ten na Despresa v celkovej klasifikácii stráca 3´35´´min.

Dušana Čipku došiel do cieľa dnešnej etapy na 72.mieste a pred záverom rely je v súčte etáp, po vče-rajšej penalizácii, na 77.mieste. Dušan Čipka bude len piatym Slovákom, ktorý došiel do cieľa tohto populárneho púštneho dobrodružstva.

Zajtra, v nedeľu čaká účastníkov Rely Dakar 2012 záverečná 14. etapa (283 km) s meraným úsekom 29 km, ktorá presunie jazdcov z Pisca do Limy, do cieľa rely DAKAR 2012.

Výsledky rely Dakar 2012: http://www.dakar.com/dakar/2012/us/stage-13/rankings/overall-bikes.html#ancre

14_etapa.gif


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok