Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Rally Dakar: Ivan Jakeš musel odstúpiť z pretekov!

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Rally Dakar: Ivan Jakeš musel odstúpiť z pretekov!

Slovenský zástupca na tohtoročnej Rally Dakar 2012 Ivan Jakeš musel pre technické problémy svojho motocyklu z pretekov odstúpiť.

 

Túto informáciu priniesla aj oficiálna stránka fanklubu 38-ročného rodáka z Myjavy na známej sociálnej sieti. Jakeš, ktorý bol po 4. etape na skvelom 16. mieste, musel v 5. etape odstúpiť kvôli technickým problémom na svojom motocykli. "V priebehu dnešnej 5. etapy sa Ivanovi na motorke vyskytli technické problémy. Po skvelých výkonoch však stroj počas jazdy ´vypovedal´ službu. Ivan je v poriadku, ale sklamanie je obrovské," uvádza správa fanklubu Ivana Jakeša na známej sociálnej sieti.

Ivan Jakeš sa po troch predchádzajúcich ročníkoch v českom tíme KM Racing teraz predstavil s motocyklom BMW v novom tíme NAD-RESS Adventure. Zo svojich štyroch doterajších účastí dokončil len svoj druhý štart v roku 2009, kedy ho v cieli medzi motorkármi klasifikovali na 43. mieste. Ďalšie tri ročníky - 2007 jeho premiérový ešte na africkom kontinente, 2010 a 2011 nedokončil.

Prehľad účastí Ivana Jakeša na Rely Dakar:
29. ročník (2007):
Pri svojom debute na klasickej africkej trati predčasne skončil v 6. etape pre poruchu motocykla, najlepšie skončil v 3. etape na 25. mieste.
30. ročník (2009):
Ako prvý Slovák absolvoval "náhradnú" juhoamerickú verziu Rely Dakar. V konečnom poradí skončil na 43. mieste a po Katriňákovi je druhým slovenským pretekárom, ktorý úspešne došiel do cieľa najťažšej motocyklovej súťaže na svete. Jeho najlepšie umiestnenie bolo 11. miesto v záverečnej etape.
31. ročník (2010):
Pri treťom štarte ho v úvode 7. etapy v púšti Atacama zradila roztrhnutá reťaz, ktorú v povolenom časovom úseku nedokázal opraviť a súťaž sa pre neho skončila.
32. ročník (2011):
Ivan Jakeš sa v počte štartov Slováka na Dakare vyrovnal Jaroslavovi Katriňákovi a po 9. etape mu patrila 10. priečka. V 10. etape však odstúpil pre zadretý motor, v tom čase jazdil už so zlomenou kľúčnou kosťou. Jeho najlepším umiestnením bola šiesta priečka v 6. etape, čo je zároveň jeho kariérne maximum.
33. ročník (2012):
Najlepším umiestnením Ivana Jakeša bolo 14. miesto v 3. etape, pre technické problémy však opäť musel predčasne ukončiť svoje pôsobenie na podujatí. Piatimi štartmi na Rely Dakar sa však stal historicky najúspešnejším Slovákom.

Zdroj: Šport.sk, Ján Jasenka, SITA


Galéria obrázkov

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok