Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Svitko a Jakeš v prvej dvadsiatke !

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Svitko a Jakeš v prvej dvadsiatke !

Vynikajúce 8.miesto Štefana Svitka (KTM) a 16.miesto Ivana Jakeša (BMW) v štvrtej etape rely Dakar 2012 posunulo našich jazdcov v priebežnom poradí do prvej dvadsiatky- 12.Štefan Svitko, 18. Ivan Jakeš.

Dušan Čipka figuruje vo výsledkoch štvrtej etapy v čase vydania správy na 86.mieste a v priebežnom poradí je na 85.mieste. Ján Zaťko vo výsledkoch 4.etapy zatiaľ nie je uvedený.

 

Štvrtá etapa tohtoročnej rely Dakar 2012 vedená zo San Juanu do Chilecito sa v kategórii motocyklov opätovne niesla v súboji dvoch lídrov Despresa a Comu, pričom po včerajšej navigačnej chybe si COma riskantnou jazdou pripísal opätovné víťazstvo Coma. Despres si udržal prvenstvo, na druhe miesto postúpil Coma a tretí je Rodrigues.

Etapa bola opäť veľmi náročná, bola vedená v nadmorskej výške až 3400 m n.m. Účastníci rely zavítali do provincie Rioja, do národného  parku Talampaya, ktorý je známi nespočetne veľkým počtom  riečísk a kaňonov.

 

Piata etapa: Chilecito -  Fiambala

Piesok piesok a nič iné len piesok. Takto by sa dala charakterizovať cesta z Chilecito do Fiambaly. Bude merať 423 kilometrov a najvyššie sa jazdci dostanú do 2400 m.n.m. Je to tá obávaná etapa, v ktorej je najväčšou hrozbou pre všetkých štartujúcich od začiatku Dakaru v Južnej Amerike charakteristický biely piesok.

Oficiálna stránka rely:  www.dakar.com

On-line výsledky http://dakar.bfgoodrich.com/en/live-tracking/


Galéria obrázkov

D.Čipka, št.č.149 J.Zaťko, š.t.č.182

© 2021 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok