Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Jaro Černý má za sebou úspešné španielske testovanie.

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

24-ročný slovenský motocyklový reprezentant Jaroslav Černý z Kľačian, sa stal pre nadchádzajúcu sezónu členom špičkového tímu Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov v triede Supersport, s ktorým v uplynulých dňoch absolvoval štyri dni testovania na španielskych okruhoch v Albacete a na trati Grand Prix, „Circuit Ricardo Tormo“ vo Valencii.

Tím Vector KM Racing získal vlani nemecký majstrovský titul a o čo najvyššie priečky v tomto seriáli bude chcieť bojovať aj so slovenským pretekárom, tentoraz už pod názvom Vector Bily KM Racing.
Španielske testy dopadli pre Jara Černého úspešne, keď okrem splnenia osobných a tímových cieľov, patril medzi najrýchlejších jazdcov IDM, ktorí sa tohto testu taktiež zúčastnili.

Jaroslav Černý:
“Predovšetkým musím poďakovať našim partnerom za to, že som sa prvýkrát mohol zúčastniť takého kvalitného tréningu akým celoeurópsky Dunlop test je. Mojím cieľom bolo sa po piatich mesiacoch bez jazdenia na motocykli znovu dostať do rozumného tempa a takisto ma čakala celkom nová Yamaha s množstvom elektroniky. V Albacete všetko prebiehalo podľa plánu a svoj limit som si splnil. Výsledkom bolo, že som odtiaľ odchádzal ako druhý najrýchlejší celkove, keď rýchlejší bol len čistokrvný supersport, z čoho som mal aj celkom radosť. Na rozdiel od mojich konkurentov, ktorí mali za sebou už nejaké tie testy, som ja jazdil tento rok prvýkrát. Vo Valencii to bolo o niečo ťažšie, bol som tam prvý a posledný raz ešte v roku 2004 a to navyše na celkom inom motocykli. Druhý deň som zakončil v top 3, so stratou necelej polsekundy na najrýchlejšieho jazdca z IDM, a tak to považujem za úspešné testovanie. Tím ľudí, ktorých v súčasnosti okolo seba mám, pracoval perfektne a posúvali sme sa s každým výjazdom na trať dopredu. Motocykel má obrovský potenciál, ktorý sa budem snažiť využiť už o pár dní na oficiálnych testoch IDM na Lausitzringu odkiaľ by sme ešte chceli odskočiť na Oschersleben a potom už nás 22. apríla čakajú prvé preteky sezóny opäť na Lausitzringu.”

S Jarom Černým a druhým jazdcom tímu Martinom Durdíkom sa fanúšikovia môžu stretnúť na výstave „Motocykel 2012“ v bratislavskej Inchebe, kde okrem iného, v sobotu o 13. hod, Černý absolvuje autogramiádu v stánku Slovenskej motocyklovej federácie (hala B2, stánok č. 36). Jarov motocykel si bude možné prehliadnuť v stánku firmy Paolo Airoh Slovakia, počas celého trvania výstavy.


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok