Skoč na obsah Skoč na menu
nová stránka

Svitkova vydarená brnianska generálka

PDF  poslať odkaz na túto stránku emailom  vytlačiť 

Svitkova vydarená brnianska generálka

Cez víkend sa na Masarykovom okruhu v Brne konalo druhé podujatie medzinárodného šampionátu UEM Alpe Adria, kde sa predstavil aj slovenský tím SK Energy, ktorý brnianske preteky využil ako prípravu na podujatie Svetového pohára triedy Superstock 1000, ktoré sa na juhu Moravy uskutočnia 22. júla.

 

Na mieste pochopiteľne nechýbal ani slovenský reprezentant Tomáš Svitok, ktorý skončil v kvalifikácii na 9. mieste, no v samotných pretekoch sa ešte zlepšil a do cieľa prišiel šiesty, keď jeho nový tímový kolega Ondřej Ježek z ČR zvíťazil a druhý pretekár tímu, Talian Marco Bussolotti, obsadil ôsme miesto.

Tomáš Svitok:
"Podarilo sa mi odštartovať na štvrtom mieste, v prvom esíčku som to ale prehnal. Jazdil som potom na šiestom mieste s veľkou stratou na Maklaua a Drobného, a tak som sa počas celých pretekov snažil na nich dotiahnuť. To sa mi dve kolá pred koncom aj podarilo a plánoval som na nich v poslednom kole zaútočiť. V nájazde do Schwantzovej zákruty som bol ale dlhý na brzdách a preto som sa už rozhodol ďalej neriskovať, povedal som si, že je lepšie je prísť do cieľa celý, ako poškodiť motocykel, ktorý je nachystaný na pre nás dôležitejšie podujatia. Svoj cieľ sme si v Brne splnili, mechanici mali síce veľmi veľa práce, ale každé ráno bola motorka stopercentne nachystaná, a za to im patrí moja vďaka. Myslím, že náš tím je výborný, sme skvelá partia a takisto medzi nami tromi pretekármi je správna zábava, ale aj správna rivalita. Fungujeme naozaj dobre, mám z toho dobrý pocit.”


Autor: Richard Karnok


Galéria obrázkov

© 2020 Slovenská motocyklová federácia | smf@smf.sk | podmienky používania | rss export
Práva na všetky použité materiály sú vyhradené. | tvorba web stránok